Ogród Brandwica - Najpiękniejsze ogrody

Stawy Kąpielowe

Stawy Kąpielowe

 

Stawy Kąpielowe coraz śmielej zajmują należne im miejsce w  Naszych ogrodach. Pomysł ich budowy narodził się na początku lat 80’tych ubiegłego wieku w Austrii i Niemczech. Od tego czasu technologia budowy Stawów Kąpielowych stale się rozwija. Na przestrzeni lat powstało ponad 10 tysięcy realizacji i niezliczona liczba rozwiązań technicznych. Pierwsze Polskie Stawy Kąpielowe powstały na początku XXI wieku. W tym momencie na terenie Naszego kraju tylko kilka firm zajmuje się profesjonalną budową tego typu zbiorników.

staw-kapielowy-oase-2

 

Ogród Brandwica, jako jedna z niewielu firm oferuje kompleksową budowę Stawów Kąpielowych, od etapu projektu, po etap realizacji i pielęgnacji stawu.

staw-kapielowy-oase-1

 

Czym jest Staw Kąpielowy?

Staw kąpielowy to z definicji, zamknięty system wodny, który jest odizolowany od podłoża. Jego filtracja odbywa się na zasadzie stałego obiegu wody w połączeniu z filtrami biologicznymi oraz na wyselekcjonowanej grupie roślin wodnych i bagiennych. Do filtracji Stawu Kąpielowego nie mogą być używane żadne substancje chemiczne!

Dzięki takiemu rozwiązaniu, Staw Kąpielowy, łączy ze sobą najlepsze cechy naturalnego stawu i basenu. Atrakcyjny wygląd, naturalnie czysta woda stawu oraz wygoda kąpieli basenu.

Ile potrzebujemy miejsca?

Nie potrzebujemy dużego terenu, aby wybudować Staw Kąpielowy. Najmniejsze realizacje nie przekraczały nawet 30 m2, przy strefie kąpielowej 3 na 3 metry. Oczywiście górna granica wielkości jest nieograniczona!

Ile to kosztuje?

Koszt budowy obu rodzajów kąpielisk jest zbliżony. Różnica jest odczuwalna w przypadku kosztów użytkowania stawu kąpielowego i basenu. Całoroczny koszt utrzymania stawu kąpielowego jest przynajmniej 50% niższy, od kosztów utrzymania basenu o podobnej wielkości. Inną bardzo ważną cechą jest to, że w przypadku stawu, woda nie jest wypuszczana na okres zimowy. Raz nalana woda może służyć nawet do 30 lat!

Skontaktuj się z Nami!

Jeśli są Państwo zainteresowani wyceną, budową lub chcieliby Państwo uzyskać więcej informacji na temat Stawu Kąpielowego, zapraszamy do kontaktu z Nami.

Przygotujemy dla Państwa bezpłatną koncepcję i wycenę stawu. Udzielimy porad, a także prześlemy materiały informacyjne dotyczące Stawów Kąpielowych. Nasza pasja w tym temacie zaowocowała powstaniem dwóch, pierwszych w Polsce, prac naukowych  dotyczących Stawów Kąpielowych.

wizualizacja-stawu-kapielowego-1 wizualizacja-stawu-kapielowego-2

Wszystkie Nasze realizacje mają swój początek w Naszym biurze projektowym, gdzie przygotujemy dokładny Projekt Stawu Kąpielowego. Projekty Naszych Stawów zostały już wykonane min. w takich miastach jak: Stalowa Wola, Rzeszów, Lublin, Kraków, Sandomierz.

Wszystkie Stawy Kąpielowe budujemy w oparciu o technologie filtracji firmy Oase, której to jesteśmy autoryzowanym dystrybutorem i wykonawcą. Dzięki temu, razem z firmą Oase, otrzymują Państwo Gwarancję Czystej Wody!

Do izolacji wszystkich zbiorników wykorzystujemy najtrwalszy materiał dostępny na rynku, geomembranę EPDM firmy Firestone.

gwarancja-czystej-wody-oase

 

Od początku sezonu 2014, możemy Państwa zaprosić do odwiedzenia jedynego w Polsce pokazowego Stawu Kąpielowego! Staw o powierzchni ponad 100 m2 mogą Państwo obejrzeć i …wypróbować w Naszym Nowym Centrum Ogrodniczym!

Serdecznie Zapraszamy